Licznik odwiedzin

Reklama
Polish (Poland)English (United Kingdom)

U2 (TELEDYSK)


CZAS TRWANIA: 180 min [ 4 Koncerty]
ROK PRODUKCJI: 1991 Luty [ U2 Live in Białystok Part I];  1992 Czerwiec [ U2 Live in Białystok Part II]; 1992 – Październik [ U2 Live in Białystok Part III];  1993 Luty  [ U2 Live in Białystok  Part IV];
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Piotr Krzywiec
WYSTĄPILI: Piotr Krzywiec [Bono]; Jacek Porzeziński [The Edge]; Paweł Małaszyński [Larry Mullen]; Marek  Siciński [Adam Clayton]
ZDJĘCIA: [NN, Artur Maciorowski, Mieczysław Krzywiec]; [KAMERA: VHS]
NAGRODY: Główna Nagroda MTV „U2 ZOOTVCAM COMPETITION

TREŚĆ: Piotr Krzywiec zainteresował się muzyka zespołu U2 w roku 1985 kiedy jego ojciec podarował mu magnetofon marki Grundig oraz kasetę magnetofonową z nagranymi z radia piosenkami irlandzkiej kapeli z Dublina. Pod koniec lat 80-tych Krzywiec współtworzył Fan Club U2 w Białymstoku. Jako nastolatek wraz ze swoim szalonym wujkiem Jackiem Porzezińskim, bratem ciotecznym Markiem Sicińskim oraz kolegą Pawłem Małaszyńskim nakręcił 2 godziny amatorskich teledysków parodiując grupę U2. Na potrzeby produkcji stworzył z około 2000 ćwieków specjalny kostium dla swojego wuja, czyli „polskiego THE EDGA”. W 1993 roku białostoczanie wygrali globalny konkurs MTV na najlepszy Amatorski Clip pt: U2 ZOOTVCAM Competition. W nagrodę wraz z 42 letnim wujkiem Jackiem (ps. The Edge) Krzywiec odbył podróż do Rzymu, gdzie osobiście spotkał się z zespołem U2. Niestety na lotnisku Krzywiec wraz ze swoim wujem  zostali aresztowani przez włoską policję i cudem zdołali uciec podczas próby ich deportacji do Polski. Po dotarciu do Stadionu Olimpijskiego wzięli udział w koncercie promującym płytę ZOOROPA , w czasie którego Krzywiec został wciągnięty przez Bono na scenę i stał się reżyserem piosenki Even Better Than The Real Thing. Obraz z jego kamery przerobiony przez specjalistów komputerowych wypełnił gigantyczne ekrany ZOO TV STATION, a sam Krzywiec wraz z wujkiem dali 10 minutowy wywiad, który transmitowany był na cały świat. Za pieniądze, które otrzymali od solisty grupy Bono białostoccy fani postanowili założyć Hollywood Białystok i zająć się realizacją największych na świecie amatorskich filmów akcji.

P.S. Krzywiec słucha U2 już ponad 25 lat. W muzyce tego zespołu rozkochał również swoją żonę i córkę. Na wszystkich imprezach rodzinnych od lat króluje wyłącznie ukochany zespół Krzywca – U2.


Osobą, która zajęła się Krzywcem i jego wujem była brytyjska aktorka i prezenterka MTV Pip Dann. To właśnie ona oficjalnie przedstawiła Białostoczan zespołowi U2 oraz komentowała wejście Piotra K. na scenę gdzie był reżyserem wizualnym piosenki „Even Better Than The Real Thing”.

 

 


POLSKIE U2 (filmiki)


Nr 1: U2 IN BIALYSTOK CITY: “ZOO STATION”
POLISH “THE EDGE”1993

1993: Polski sobowtór gitarzysty z zespołu U2 THE EDGA’a -  Jacek Porzeziński podczas swojego gitarowego transu. Początek utworu „ZOO  Station” z płyty „Achtung Baby”

Nr 2: U2 IN BIALYSTOK CITY: “THE FLY” 1993

1993 - Polscy sobowtórzy zespołu U2: Piotr Krzywiec [Bono] i jego wujek Jacek Porzeziński [The Edge] podczas swojej wersji utworu „The Fly” z płyty „Achtung Baby”.


Nr 3: U2 BACKSTAGE : Rome 1993

1993: Po ucieczce od włoskiej policji na lotnisku w Rzymie zwycięzcy konkursu MTV „U2 ZOOTVCAM COMPETITION” Piotr Krzywiec [Bono] oraz jego wujek Jacek Porzeziński [The Edge] spotykają zespół U2 na zapleczu sceny rzymskiego stadionu olimpijskiego, gdzie wręczają im pamiątkowe medale z brązu z emblematem polskiego orła oraz napisem „Life sentence with U2” oraz podkoszulki z mapą Europy wraz z lokalizacją Białegostoku.

 

Nr 4: THE EDGE : Rome 1993

Piotr Krzywiec [Bono] oraz jego wujek Jacek Porzeziński [The Edge] spotykają gitarzystę zespołu U2 THE EDGA w podziemiach stadionu olimpijskiego w Rzymie.


Nr 5: “Even Better Than the Real Thing” : Rome 1993

Piotr Krzywiec [Bono] zostaje wciągnięty przez BONO na scenę podczas koncertu zespołu na stadionie olimpijskim w Rzymie.

 

Nr 6: POLSKIE U2 W NON STOP COLOUR: „Białostocki Bono i The Edge” 1993

Na planie programu Piotr Krzywiec i jego wujek Jacek Porzeziński poznali Wojciecha Manna oraz Wojciecha Cejrowskiego. Wojciecha Manna Krzywiec wspomina jako człowieka bardzo zamkniętego w sobie, o dowcipie i inteligencji ostrej jak brzytwa.