Licznik odwiedzin

Reklama
Polish (Poland)English (United Kingdom)

AKTUALNOŚCI

Reżysersko-kowbojski kapelusz typu „Indiana Jones” Piotra Krzywca w styczniu 2001 roku trafił na zasłużoną emeryturę. Teraz jest już tylko źródłem wspomnień o dawnych latach chwały Hollywood Białystok.

Ze względu na całkowity brak środków finansowych na realizację dalszych filmów, a także wykonywany zawód Piotr Krzywiec zakończył projekt „Hollywood Białystok” w 2001 roku. Nie stać go było na płacenie po 5,000 zł za wynajem kina na 180 minut w swoim własnym rodzinnym mieście. Nie miał już czasu chodzić od urzędu do urzędu 2 lata z rzędu w sprawie premiery swojego kolejnego filmu. Będąc perfekcjonistą drażniła go bylejakość, której nie było sposób uniknąć w kinie amatorskim. Nie było sponsorów czy tez producentów zainteresowanych inwestowaniem pieniędzy w jego filmy. Negocjacje pomiędzy właścicielami praw do filmów „Czerwona Rewolucja” oraz „Oko Boga” a ludźmi z firm dystrybucyjnych zakończyły się fiaskiem z powodu zbyt niskich oferowanych kwot finansowych w zamian za prawa do wydania wyżej wymienionych filmów na DVD. Odszedł jak Elvis – u szczytu sławy filmowca amatora. Nigdy nie próbował dostać się do szkoły filmowej, ponieważ jest zwolennikiem amerykańskiej wizji kina, a nie europejskiej. Jego produkcje były uważane za skandalizujące, kontrowersyjne i obrazoburcze, chociaż we współczesnym polskim filmie [Psy, Dom Zły] w ciągu minuty pada więcej przekleństw niż we wszystkich jego filmach razem wziętych. Od stycznia 2001 roku nie udziela wywiadów mediom [z wyjątkiem tego, którego udzielił Piotrowi Mareckiem do jego książki „Kino Niezależne w Polsce 1989-2009 Historia Mówiona”], ani nie występuje publicznie. Ta strona internetowa jest pomnikiem dla wszystkich ludzi, którzy w latach 1993-2001 zaangażowali się w projekt „Hollywood Białystok”. Niektórzy z nich już nie żyją, część wyjechała za chlebem za granicę, część wyjechała z Białegostoku i przeniosła się do innych miast, a część ciężko pracuje, aby zarobić na życie.

Piotr Krzywiec kilka lat temu otworzył swoją własną działalność gospodarczą. Poświęcił się pracy, rodzinie [żona Marta; córka Natalia] oraz pisaniu epickiej powieści akcji, a także scenariusza filmowego na temat POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944. W wolnym czasie zajmuje się fotografią [ulubiony temat: pejzaż polski] botaniką oraz studiowaniem historii Białegostoku [zbiera albumy, książki i stare zdjęcia na temat swojego rodzinnego miasta]. Jest zakochany w polskiej literaturze. Uwielbia książki Henryka Sienkiewicz, lubi też twórczość Karola Bunscha, Stefana Żeromskiego oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W życiu prywatnym wyznaje wartości takie jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” i „Rodzina”. Jeżeli wystarczy mu życia chciałby napisać trylogię epicką na temat historii Polski [szczególnie interesuje go tematyka: historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVII wieku, Cudu nad Wisłą 1920, Powstania Warszawskiego 1944, Bitwy pod Monte Cassino, Podziemia Niepodległościowego w latach 1945-1953].

PIOTR KZRYWIEC NIE BĘDZIE UDZIELAŁ ŻADNYCH WYWIADÓW, AŻ DO UKOŃCZENIA SWOJEJ KSIĄZKI I SCENARIUSZA FILMOWEGO O „POWSTANIU WARSZAWSKIM 1944”, bo jak to się mówi „nie ma, co odgrzewać starych koteltów.”

Ulubione filmy polskie: Potop, Krzyżacy, Pan Wołodyjowski, Stara Baśń, W Pustyni i w Puszczy, Kolumbowie, Czas Honoru, U Pana Boga za Piecem, U Pana Boga w Ogródku, U Pana Boga za Miedzą

Ulubione filmy zagraniczne: Gladiator, Braveheart, The Kingdom of Heaven

Ulubieni aktorzy polscy: Daniel Olbrychski, Krzysztof Globisz, Piotr Adamczyk, Janusz Gajos

Ulubieni aktorzy zagraniczni: Mickey Rourke, Christopher  Walken, Eric Roberts, Rutger Hauer

Ulubiony reżyser polski: Jerzy Hoffman

Ulubiony reżyser zagraniczny: Ridley Scott, James Cameron, Steven Spielberg

Ulubiony zespół polski: Lao Che, Chopin

Ulubiony zespół zagraniczny: U2

Ludzie, których podziwia: Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Henryk Sienkiewicz, Gen. Władysław Anders, kardynał Stefan Wyszyński, mjr Henryk Dobrzański „Hubal”, pułkownik Ryszard Kukliński, U2

Ulubiona książka: „Trylogia”, „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza; „Polska Piastów i Jagiellonów” & „Rzeczypospolita Obojga Narodów” Pawła Jasienicy

Obecnie Piotr Krzywiec pracuje nad epicką powieścią akcji, a także scenariuszem filmowym na temat POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944.

 


 

GALERIA ZDJĘĆ AUTORSTWA PIOTRA KRZYWCA

Ulubionym tematem zdjęć Krzywca jest pejzaż polski, Białystok oraz Podlasie.

BOŻA PALETA
Park Branickich – Białystok
październik 2009

 

 

 

 

 

STARA BAŚŃ

Wieś Wierśnie - Kolonia Gib
Pojezierze Augustowskie
lipiec 2010

 

MÓJ KRAJ

Wieś Wierśnie - Kolonia Gib
Jezioro Gibiańskie
Pojezierze Augustowskie
lipiec 2009